لکه چای روی موکت
روش پاک کردن لکه چای از روی موکت

لکه چای روی موکت

لکه چای از لکه هایی است که ممکن است بر اثر بی احتیاطی روی موکت بیافتد ولی بخاطر این که موکت ها معمولا از بافت های حساسی برخوردارند ، پاک کردن آن ها باید با دقت و با مواد خوب صورت پذیرد.
روش های مختلفی برای پاک کردن لکه چای وجود دارد که شما می توانید هر روشی را که به نظرتان راحت تر است و لکه را سریع تر پاک می کند امتحان کنید. روش پاک کردن لکه چای از روی موکت با جوش شیرین ، مواد شوینده و آب نمک است.
شما را به مطالعه ادامه این مقاله فرا می خوانیم تا با روش های مختلف پاک کردن لکه چای از روی موکت آشنا شوید و بتوانید راحت ترین و بهترین آن را ها را بشناسید‌ و در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

پاک کردن لکه چای با جوش شیرین و الکل
جوش شیرین از بهترین پاک کننده های پارچه ها و موکت های مختلف است و معمولا برای از بین بردن لک های سخت مورد استفاده قرار می گیرد.
جوش شیرین و الکل سفید را با هم قاطی کرده و خمیر مانندی به وجود می آید سپس آن را روی لک می گذاریم و ۷ دقیقه صبر می کنیم.
بعد از ۷ دقیقه خمیر را با دستمال تمیزی از روی موکت پاک می کنیم و دستمال را چند بار روی لکه می کشیم تا به خوبی جذب پارچه شود.
تمیز کردن لکه به اتمام رسید و با این کار روش پاک کردن لکه چای از روی موکت با جوش شیرین را یاد گرفتیم.
روش تمیز کردن لکه موکت با مواد شوینده
شامپو فرش از شوینده هایی است که هم برای شستشوی مبل و فرش و هم موکت مورد استفاده قرار می گیرد.
 روش پاک کردن لکه چای از روی موکت با مواد شوینده به این صورت است که شما دستمالی را خیس می کنید سپس مقداری به آن شامپو فرش می زنید و شروع به پاک کردن لکه چای می کنید‌.
حتما توجه داشته باشید تا پس از تمیز کردن مواد شوینده روی موکت باقی نماند زیرا ممکن بر اثر این بی احتیاطی در گذر زمان باعث آسیب به رنگ آن شود.
می توانید به جای شامپو فرش از صابون مایع یا پودر موکت شویی نیز استفاده کنید.
تمیز کرد لکه چای با آب و نمک
اگر لکه چای که روی موکت به وجود آمده است تازه است می توانید به جای استفاده از مواد شوینده و جوش شیرین از ترکیب آب و نمک برای پاک کردن آن استفاده کنید.
در این روش دستمالی را با آب نمک نسبتا غلیظ خیس می کنیم و بر روی لکه می کشیم چند بار این کار را تکرار می کنیم سپس دستمال را شسته و باز هم روی لکه می کشیم تا ذرات نمک روی آن نماند.
به این سادگی لکه چای را پاک کردیم و روش پاک کردن چای از روی موکت با آب و نمک را هم یاد گرفتیم.
نتیجه گیری
لکه چای از چرک های آزار دهنده ای است که نمای ناخوشایندی از موکت ارائه می دهد و روش های مختلفی هم برای پاک کردن آن وجود دارد که می توانیم از آن ها استفاده کنیم.
استفاده از شوینده ها ، جوش شیرین و شامپو فرش از روش هایی است که می توانیم لکه چای را از روی موکت پاک کنیم.
بهترین روش پاک کردن لکه چای از روی موکت شاید استفاده از مواد شوینده همچون شامپو فرش است زیرا هم منطبق با بافت فرش و موکت به وجود آمده است و هم تاثیر پاک کنندگی بالایی دارد و در سریع ترین زمان لکه چای را پاک می کند.
بنابراین در روش پاک کردن لکه چای از روی موکت با مواد شوینده در درجه اول تهیه آن از بهترین فروشگاه ها و مراکز خرید اهمیت دارد.

نام دارنده سایت

قالیشویی سپید تهران
کارخانه قالیشویی سپـیـد با بیش از 30 سال سابقۀ کاری در شستشوی فرش اعلاء در بازار فرش تهران مشغول به کار بوده و توانسته بهترین خدمات را در طی این سالها ارائه کند .

فرم ورود

فرم ثبت نام

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.